O mnie

Przystanek Teneryfa - Blog o Teneryfie i Wyspach Kanaryjskich

Cześć! Mam na imię Gosia. Pewnego dnia podjęłam decyzję, która z Wrocławia doprowadziła mnie na Teneryfę. Miał to być chwilowy przystanek w moim życiu. Wszystko wskazuje jednak na to, że zabawię tutaj dłużej. O sobie mogę powiedzieć przede wszystkim, że jestem kobietą, żoną, matką, radcą prawnym, marzycielką i realizatorką swoich marzeń. Lubię analizować otaczający mnie świat. Wyciągam z tych analiz wnioski, które niejednokrotnie doprowadziły mnie do zmiany zdania lub sposobu życia.

O Teneryfie

Teneryfa urzekła mnie swym pięknem od pierwszego wejrzenia. Daje mi ona spokój, przestrzeń do poznawania siebie na nowo oraz wiele inspiracji. Przeorganizowałam tutaj bardzo sposób, w jaki żyłam wcześniej w Polsce. Choć nie wierzę w rozwiązania idealne i tzw. work-life balance, tutaj udaje mi się żyć wreszcie wolniej oraz w zgodzie ze sobą. Na nowo odkrywam siebie jako kobietę, matkę dwójki dzieci, żonę i prawnika.

O blogu

Blog ten stworzyłam po to, aby spisywać moje spostrzeżenia i przemyślenia. Chciałabym, aby ten kawałek Internetu był pamiątką z obecnego okresu mojego życia. Jakiś czas temu odkryłam, że prowadzenie pamiętnika to wspaniałe ćwiczenie dla duszy i umysłu. Jest dla mnie relaksujące i porządkuje moje myśli. W swoim życiu dużo piszę. Jestem radcą prawnym i zawodowo zajmuję się pisaniem umów i opinii prawnych. Zauważyłam jednak, że ich pisanie mi już nie wystarcza i potrzebuję nowych, pisarskich wyzwań. Dotąd nie wiedziałam jednak, co mam opisywać. Śmiało mogę powiedzieć, że Teneryfa mnie natchnęła i stała się swego rodzaju muzą. Jak nigdy wcześniej czuję, że jestem gotowa opisywać otaczający mnie świat i to, jak ja się w nim odnajduję.

Co znajdziesz na blogu?

Na blogu znajdziesz informacje o tym, jak wygląda życie wyspiarki, emigrantki, matki małych emigrantów oraz kobiety, w okresie swojego największego rozwoju osobistego. Chciałabym poruszyć tutaj tematy, które są bliskie mojemu sercu. Opowiem Ci o tym, jakie są moje pasje, jak realizuję swoje marzenia i jak wyznaczam sobie nowe ścieżki w życiu. Zdradzę Ci, co robię, aby cieszyć się każdym dniem i patrzeć w przyszłość optymistycznie. Opowiem o mojej dewizie życiowej, zgodnie z którą chcąc mniej, zyskuję więcej. Zwrócę również Twoją uwagę na to, co mnie niepokoi w dzisiejszym świecie i w tym, jaki on najprawdopodobniej będzie w przyszłości.

Myślę, że blog ten nie będzie typowym przewodnikiem po Teneryfie, choć oczywiście Teneryfa będzie tutaj obecna. Opowiem Ci, jak to się stało, że się tutaj znalazłam, dlaczego akurat ją wybrałam, jak przebiegała aklimatyzacja mojej rodziny oraz co mnie tutaj najbardziej zaskoczyło zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Co jakiś czas będę również publikowała moje opowiadania inspirowane Teneryfą.

O Tobie

Drogi Czytelniku bardzo mi miło, że tutaj trafiłeś. Wierzę, że ten kawałek Internetu będzie dla Ciebie przystankiem w codziennej gonitwie. Chciałabym, abyś dobrze się tutaj czuł i znalazł chwilę relaksu oraz ciekawe informacje. Liczę, że zaangażujesz się w poruszane przeze mnie tematy i sobie trochę porozmawiamy. Chciałabym poznać Twój punkt widzenia. Może Cię zainspiruję do jakichś przemyśleń i zmian, a może to Ty zainspirujesz mnie? Who knows? 😉 Lubię rozmawiać i cenię sobie zdanie każdego. Mam nadzieję, że kulturalnie wymienimy się naszymi przemyśleniami.